Mladá generace nezahálí a opět ukázala, co v ní je

V sobotu 15.10.2016 proběhl v pořadí už devátý ročník festivalu „mladých pro mladé“ Youth4You(th). Tentokrát se uskutečnil poblíž koryta Ostravice, v klubech Barrák, Dock a Pjetka, a mezi největší lákadla patřily kapely Divine Attraction, Chapter A a February, ale také outdoorové vystoupení L.E.A.D. parkour.

y4y2016_parkour

Letošní ročník festivalu, jehož prostřednictvím dává sdružení YMCA Ostrava-Poruba příležitost nadějným umělcům z našeho regionu veřejně předvést svůj talent, se nesl ve jménu otevřeného prostoru. Událost se totiž konala ve třech klubech na Havlíčkově nábřeží v centru Ostravy a lidé mezi nimi volně korzovali. Díky tomu celá náplavka na jeden večer ožila. A nejen ona, festival vdechl, alespoň na pár chvil, život také nedostavěnému skeletu poblíž. Lidé si zde mohli užít úžasné kávy CO KAFE, ale také exhibice L.E.A.D. parkour, při které dva mladíci předvedli unikátní vystoupení s prvky akrobacie, do nějž zapojili také část publika. Zajímavým hostem festivalu byla skupina Divine Attraction, která se zformovala v Kalifornském Los Angeles, ale již nějaký čas působí v Třinci. Ti vystoupili krátce po devatenácté hodině v prostorách klubu Barrák. Zde se o zábavu postarala také opavská kapela All These Memories, která si letos zahrála i na festivalu Rock for People. V komornější atmosféře klubu Dock se pak předvedli například Nekonečník nebo Chapter A, při jejichž koncertu byl klub beznadějně plný. Z úplných nováčků na festivalu pak nelze opomenout kapely Coincidence a AiKeN.

y4y2016_februaryYouth4You(th) ale není jen o muzice. Pro alternativnější formy umění byl vymezen prostor v klubu Pjetka, kde si lidé mohli poslechnout poezii, zhlédnout divadlo nebo navštívit malou galerii, kde byla vystavena výtvarná díla mladých umělců. Celý festival ukončila kolem půlnoci skupina February opět v Barráku.

Festival, by se jistě nemohl uskutečnit nejen bez vystupujících, ale i bez skupiny dobrovolníků, kteří pomáhali k plynulému průběhu festivalu. Zvláštní dík pak patří statutárnímu městu Ostrava, z jehož rozpočtu byla tato akce podporována.

Mikoláš Rec